Eksegetiikka

Lauri Thurén
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
lauri.thuren@uef.fi
Suora numero
+358294452727
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 218, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Anssi Voitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
anssi.voitila@uef.fi
Suora numero
+358294452783
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 222, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Kirkkohistoria

Matti Kotiranta
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
matti.kotiranta@uef.fi
Suora numero
+358294452400
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 317, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Teuvo Laitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
teuvo.laitila@uef.fi
Suora numero
+358294452622
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 311, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Kirkkomusiikki

Maria Takala-Roszczenko
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (Tenure Track)
Sähköposti
maria.takala@uef.fi
Suora numero
+358294452208
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 314, teologia-siipi
Wordpress
Lisätietoja

Varvara Merras-Häyrynen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
varvara.merras-hayrynen@uef.fi
Suora numero
+358294452663
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 315


Käytännöllinen teologia

Pekka Metso
No image.
Nimike
Apulaisprofessori
Sähköposti
pekka.metso@uef.fi
Suora numero
+358294452651
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 307, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Teemu Toivonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
teemu.toivonen@uef.fi
Suora numero
+358294452539
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 313, teologia-siipi


Systemaattinen teologia ja patristiikka

Serafim Seppälä
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
serafim.seppala@uef.fi
Suora numero
+358294452708
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 312, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Damaskinos Olkinuora
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
damaskinos.olkinuora@uef.fi
Suora numero
+358294452060
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 316, teologia-siipi
Wordpress


Uskontotiede

Timo Kallinen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
timo.kallinen@uef.fi
Suora numero
+358294452032
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 117, teologia-siipi

Teuvo Laitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
teuvo.laitila@uef.fi
Suora numero
+358294452622
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 311, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Muu opetus- ja tutkimushenkilöstö