Eksegetiikka

Lauri Thurén
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
lauri.thuren@uef.fi
Suora numero
+358294452727
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 218, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Anssi Voitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
anssi.voitila@uef.fi
Suora numero
+358294452783
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 222, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Kirkkohistoria

Ilkka Huhta
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
ilkka.huhta@uef.fi
Suora numero
+358294452552
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 217, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Sini Mikkola
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
sini.mikkola@uef.fi
Suora numero
+358294452335
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan


Käytännöllinen teologia 

Kati Tervo-Niemelä
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
kati.tervo-niemela@uef.fi
Suora numero
+358294452264
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 219, teoogia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Jouko Kiiski
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
jouko.kiiski@uef.fi
Suora numero
+358294452591
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 115, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Suvi Saarelainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
suvi.saarelainen@uef.fi
Suora numero
+358294452338
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 223A, teologia-siipi


Systemaattinen teologia

Antti Raunio
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
antti.raunio@uef.fi
Suora numero
+358294452686
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 221, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress

Esko Ryökäs
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
esko.ryokas@uef.fi
Suora numero
+358294452692
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 220, teologia-siipi, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Heta Hurskainen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (Tenure Track)
Sähköposti
heta.hurskainen@uef.fi
Suora numero
+358294452204
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207, teologia-siipi


Uskonnonpedagogiikka

Martin Ubani
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
martin.ubani@uef.fi
Suora numero
+358294452694
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 223, teologia-siipi
Wordpress

Vesa Hirvonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
vesa.hirvonen@uef.fi
Suora numero
+358294452549
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202b, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress


Uskontotiede

Timo Kallinen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
timo.kallinen@uef.fi
Suora numero
+358294452032
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 117, teologia-siipi

Teuvo Laitila
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
teuvo.laitila@uef.fi
Suora numero
+358294452622
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 311, teologia-siipi, vastaanottoaika ke 13-14
Wordpress


Muu opetus- ja tutkimushenkilöstö

Jenni Spännäri
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Templeton-hanke
Sähköposti
jenni.spannari@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Laura Kallatsa
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
laura.kallatsa@uef.fi
Suora numero
+358294452035
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 211, teologia-siipi


Nuoremmat tutkijat

Marjukka Laiho
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, SCE-tohtoriohjelma
Sähköposti
marjukka.laiho@uef.fi
Suora numero
+358294452228
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 116, teologia-siipi

Kaisa Viinikka
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
kaisa.viinikka@uef.fi
Suora numero
+358294452325
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 116, teologia-siipi