Henkilökunnan yhteystiedot

Anneli Hujala
No image.
Nimike
Projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
anneli.hujala@uef.fi
GSM-numero
+358407741508
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3064/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Virva Hyttinen
No image.
Nimike
tutkijatohtori
Nimikeen lisätietoja
FT, terveystaloustiede
Sähköposti
virva.hyttinen@uef.fi
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Virpi Jylhä
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto
Sähköposti
virpi.jylha@uef.fi
GSM-numero
+358503583269
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3082/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Minna Kaarakainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
minna.kaarakainen@uef.fi
GSM-numero
+358505771658
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Eila Kankaanpää
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
FT, terveystaloustiede
Sähköposti
eila.kankaanpaa@uef.fi
GSM-numero
+358403552672
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3102/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Anna Karttunen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Nimikeen lisätietoja
TtM, YTM
Sähköposti
anna.karttunen@uef.fi
GSM-numero
+358469203806
Huoneen tiedot
Snellmania h. 3092
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Heli Kemppainen
No image.
Nimike
Amanuenssi
Sähköposti
heli.kemppainen@uef.fi
GSM-numero
+358403552302
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3072
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Opintopalvelut
Yhka lähipalvelut
Lisätietoja
Opiskelijoiden ohjaus ja neuvonta: opintokokonaisuudet, hyväksiluvut, harjoittelut, tutkinnonhakeminen ja opiskelijavalinta.

Ulla-Mari Kinnunen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
TtT, sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto
Sähköposti
ulla-mari.kinnunen@uef.fi
GSM-numero
+358403553953
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3083
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Tuula Kivinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
FT, sosiaalihallintotiede ja terveyshallintotiede
Sähköposti
tuula.kivinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3082/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Hanna Kuusisto
No image.
Nimike
professori
Sähköposti
hanna.kuusisto@uef.fi
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3069/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Virpi-Liisa Kuvaja-Köllner
No image.
Nimike
Projektitutkija
Nimikeen lisätietoja
TtM, terveystaloustiede
Sähköposti
virpi-liisa.kuvaja-kollner@uef.fi
GSM-numero
+358505693874
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Samuli Koponen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
samuli.koponen@uef.fi
GSM-numero
+358509110285
Huoneen tiedot
Snellmania 3092/3
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Teija Koponen
No image.
Nimike
Hallintosihteeri
Sähköposti
teija.koponen@uef.fi
GSM-numero
+358403552995
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3111
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yliopistopalvelut
Henkilöstöpalvelut
Filo-Yhka lähipalvelut

Harri Laihonen
No image.
Nimike
professori
Sähköposti
harri.laihonen@uef.fi
GSM-numero
0504680974
Huoneen tiedot
3069/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Johanna Lammintakanen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
johanna.lammintakanen@uef.fi
GSM-numero
+358403552685
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3068/3
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Sanna Laulainen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
YTT, sosiaalihallintotiede
Sähköposti
sanna.laulainen@uef.fi
GSM-numero
+358403552241
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3120/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Mika Linden
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
VTT, kansantaloustiede
Sähköposti
mika.linden@uef.fi
GSM-numero
+358504422875
Huoneen tiedot
Joensuu Aurora 2140
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Ismo Linnosmaa
No image.
Nimike
professori
Nimikeen lisätietoja
PhD, dosentti, terveystaloustiede
Sähköposti
ismo.linnosmaa@uef.fi
GSM-numero
0401627937
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3071
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Nina Lunkka
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
nina.lunkka@uef.fi
GSM-numero
+358505344557
Huoneen tiedot
3082/1
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Mervi Rantsi
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
mervi.rantsi@uef.fi
GSM-numero
+358469202963
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3085/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Juha Rautiainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
TtM, terveyshallintotiede
Sähköposti
juha.rautiainen@uef.fi
GSM-numero
+358505028018
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Mieke Rijken
No image.
Nimike
professori
Sähköposti
M.Rijken@nivel.nl
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Kaija Saranto
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
TtT, sosiaali- ja terveydenhuollon tietohallinto, oppiaineen vastuuhenkilö
Sähköposti
kaija.saranto@uef.fi
GSM-numero
+358505650040
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3069/3
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Kirsi Savonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
kirsi.savonen@uef.fi
GSM-numero
+358504712128
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3092
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos

Hannu Matti Tanninen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Nimikeen lisätietoja
KTT
Sähköposti
hannu.tanninen@uef.fi
GSM-numero
+358403553980
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3102/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Helena Taskinen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
FT, terveyshallintotiede
Sähköposti
helena.taskinen@uef.fi
GSM-numero
+358403552588
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3095/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos
SoleCRIS
Lisätietoja

Anna-Kaisa Vartiainen
No image.
Nimike
Hankekoordinaattori
Sähköposti
anna-kaisa.vartiainen@uef.fi
GSM-numero
+358505651196
Huoneen tiedot
Kuopio Snellmania 3085/2
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Yhteiskuntatieteiden ja kauppatieteiden tiedekunta
Sosiaali- ja terveysjohtamisen laitos