Professorit

Tuula Keinonen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
tuula.keinonen@uef.fi
Suora numero
+358294452587
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 222, vastaanottoaika ke 11-12
Wordpress

Anna-Liisa Elorinne
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
anna-liisa.elorinne@uef.fi
Suora numero
+358294452608
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 317, vastaanottoaika ti 13-14
Wordpress

Sari Havu-Nuutinen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
sari.havu-nuutinen@uef.fi
Suora numero
+358294452543
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 201, vastaanottoaika ke 10-12
Wordpress

Laura Hirsto
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
laura.hirsto@uef.fi
Suora numero
+358294452194
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 173A

Antti Juvonen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
antti.juvonen@uef.fi
Suora numero
+358294452571
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 225A, vastaanottoaika ma 12-13
Wordpress

Ritva Kantelinen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
ritva.kantelinen@uef.fi
Suora numero
+358294452580
Huoneen tiedot
Joensuu Metla 1108B, vastaanottoaika ke 14-15
Wordpress

Markku Niemivirta
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
markku.niemivirta@uef.fi
Suora numero
+358294452286
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 201A
Lisätietoja

Sinikka Pöllänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
sinikka.pollanen@uef.fi
Suora numero
+358294452679
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 204
Wordpress

Nina Sajaniemi
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
nina.sajaniemi@uef.fi
Suora numero
+358294452073
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 112D

Martin Ubani
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
martin.ubani@uef.fi
Suora numero
+358294452694
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 223, teologia-siipi
Wordpress

Pertti Väisänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
pertti.vaisanen@uef.fi
Suora numero
+358294452300
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206b
Wordpress


Vanhemmat yliopistonlehtorit, yliopistonlehtorit, lehtorit

Sirpa Kärkkäinen
No image.
Nimike
Vanhempi yliopistonlehtori
Sähköposti
sirpa.a.karkkainen@uef.fi
Suora numero
+358294452619
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 220

Martti Siekkinen
No image.
Nimike
Vanhempi yliopistonlehtori
Sähköposti
martti.siekkinen@uef.fi
Suora numero
+358294452809
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 207a, vastaanottoaika ti 12-13

Kari Sormunen
No image.
Nimike
Vanhempi yliopistonlehtori
Sähköposti
kari.sormunen@uef.fi
Suora numero
+358294452720
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 223

Miikka Eriksson
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
miikka.eriksson@uef.fi
Suora numero
+358294452057
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 220, vastaanottoaika ti 13-14

Pasi Eskelinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
pasi.eskelinen@uef.fi
Suora numero
+358294452312
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202c

Irja Haapala-Biggs
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
irja.haapala@uef.fi
Suora numero
+358294452005
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 306

Anu Hartikainen-Ahia
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori, luonnontieteiden, erityisesti biologian ja maantieteen, pedagogiikka
Sähköposti
anu.hartikainen@uef.fi
Suora numero
0294452303
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 223, (työvapaalla 31.7.2020 saakka)

Johanna Heikka
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
johanna.heikka@uef.fi
Suora numero
+358294452061
Huoneen tiedot
Joensu Educa 112C, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Vesa Hirvonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
vesa.hirvonen@uef.fi
Suora numero
+358294452549
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202b, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Susanna Iivonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
susanna.iivonen@uef.fi
Suora numero
+358294452273
Huoneen tiedot
Joensuu Educa, itäsiipi 233
Lisätietoja

Minna Kaipainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
minna.kaipainen@uef.fi
Suora numero
+358294452575
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 203, vastaanottoaika ajanvarauksella (minnakaipainen.youcanbook.me)

Tarja Kröger
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
tarja.kroger@uef.fi
Suora numero
+358294452063
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 128B, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Jari Kukkonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
jari.kukkonen@uef.fi
Suora numero
+358294452614
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205A

Asta Kuusinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
asta.kuusinen@uef.fi
Suora numero
+358294452617
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 225B, vastaanottoaika sovittavissa sähköpostitse

Lea Meriläinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
lea.merilainen@uef.fi
Suora numero
+358294452247
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 209

Minna Muukkonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
minna.muukkonen@uef.fi
Suora numero
+358294452056
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 330, (työvapaalla 31.7.2020 saakka)

Anne Nupponen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
anne.nupponen@uef.fi
Suora numero
+358294452209
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202A

Eija Pesonen-Leinonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
eija.pesonen-leinonen@uef.fi
Suora numero
+358294452172
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 305, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Harri Pitkäniemi
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
harri.pitkaniemi@uef.fi
Suora numero
+358294452018
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 102A, vastaanottoaika ke 15-16

Susanna Pöntinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
susanna.pontinen@uef.fi
Suora numero
+358294452680
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Outi Sipilä
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
outi.sipila@uef.fi
Suora numero
+358294452813
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 205

Leena Vartiainen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
leena.vartiainen@uef.fi
Suora numero
+358294452774
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 205, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Risto Aikonen
No image.
Nimike
Lehtori
Sähköposti
risto.aikonen@uef.fi
Suora numero
+358294452521
Huoneen tiedot
Joensuu Educa, itäsiipi 238

Ismo Pellikka
No image.
Nimike
Lehtori
Sähköposti
ismo.pellikka@uef.fi
Suora numero
+358294452167
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 102B, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Mari Rantakare
No image.
Nimike
Lehtori
Sähköposti
mari.rantakare@uef.fi
Suora numero
+358294452684
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 224A, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Hannu Salmenkivi
No image.
Nimike
Lehtori, soitto
Sähköposti
hannu.salmenkivi@uef.fi
Suora numero
0294452802
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 304, (työvapaalla 31.7.2020 saakka)


Yliopisto-opettajat

Siiri Ahtola
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
siiri.ahtola@uef.fi
Suora numero
+358294452290
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 326

Päivi Björn
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kielikasvatus, suomen kieli ja kirjallisuus
Sähköposti
paivi.bjorn@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 209

Pinja Hasu
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
pinja.hasu@uef.fi
Suora numero
+358294452180
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 303

Jouko Heikkinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
jouko.heikkinen@uef.fi
Suora numero
+358294452544
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 202A

Henri Heiskanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
henri.heiskanen@uef.fi
Suora numero
+358294452631
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 130

Nina Heiskanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
nina.heiskanen@uef.fi
Suora numero
+358294452274
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 107

Elisa Helin
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, Steiner-lisäopinnot -hanke
Sähköposti
elisa.helin@uef.fi
Suora numero
0294452058
Huoneen tiedot
Etätyössä

Johanna Hokkanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kotitaloustiede
Sähköposti
johanna.hokkanen@uef.fi
Suora numero
0294452768
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 306, (työvapaalla 31.7.2021 saakka)

Antti Jouppi
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
antti.jouppi@uef.fi
Suora numero
+358294452218
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 209, vastaanottoaika opetuksen yhteydessä

Ilpo Jäppinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja, kasvatustiede
Sähköposti
ilpo.jappinen@uef.fi
Suora numero
+358294452665
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 130

Annu Kaivosaari
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
annu.kaivosaari@uef.fi
Suora numero
+358294452576
Huoneen tiedot
Joensuu Educa, itäsiipi 234

Teijo Karhu
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
teijo.karhu@uef.fi
Suora numero
+358294452243
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 224A

Titta Kettukangas
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
titta.kettukangas@uef.fi
Suora numero
+358294452254
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 134, vastaanottoaika ke 13-14 tai sopimuksen mukaan

Jani Kontkanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
jani.kontkanen@uef.fi
Suora numero
+358294452085
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205A

Tuomas Korhonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
tuomas.korhonen@uef.fi
Suora numero
+358294452606
Huoneen tiedot
Joensuu Educa, itäsiipi 234

Henna-Mari Luolamo
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
henna-mari.luolamo@uef.fi
Suora numero
+358294452629
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 327

Henna Martikainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
henna.martikainen@uef.fi
Suora numero
+358294452210
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 301

Minna Mäkinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
minna.makinen@uef.fi
Suora numero
+358294455327
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 328

Terhi Pippuri
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
terhi.pippuri@uef.fi
Suora numero
+358294452802
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 304

Salla Pitkänen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
salla.pitkanen@uef.fi
Suora numero
+358294452342
Huoneen tiedot
Joensuu Educa, itäsiipi 232

Mari Ponkilainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
mari.ponkilainen@uef.fi
Suora numero
+358294452768
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 318

Anne Posti
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
anne.posti@uef.fi
Suora numero
+358294452213
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 209

Sanna Rilla
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
sanna.rilla@uef.fi
Suora numero
+358294452248
Huoneen tiedot
Joensuu Natura 318

Ossi Ruotsalainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
ossi.ruotsalainen@uef.fi
Suora numero
+358294452310
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 209

Juha Saarelainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
juha.saarelainen@uef.fi
Suora numero
+358294452171
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 331

Anssi Salonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
anssi.salonen@uef.fi
Suora numero
+358294452097
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 202, vastaanottoaika sovittavissa sähköpostitse

Niina Salonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
niina.salonen@uef.fi
Suora numero
+358294452545
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 203

Ville Tahvanainen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
ville.tahvanainen@uef.fi
Suora numero
+358294452303
Huoneen tiedot
Joensuu, Futura 223
Lisätietoja

Virpi Turunen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
virpi.turunen@uef.fi
Suora numero
+358294452199
Huoneen tiedot
Joensuu Taitola 128B, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Eliisa Vähä
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
eliisa.vaha@uef.fi
Suora numero
+358294452350
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 129


Tutkijat, nuoremmat tutkijat

Teemu Valtonen
No image.
Nimike
Akatemiatutkija
Sähköposti
teemu.valtonen@uef.fi
Suora numero
+358294452770
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 206a

Lasse Eronen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
lasse.eronen@uef.fi
Suora numero
+358294452255
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 207B, vastaanottoaika sopimuksen mukaan

Riikka Hirvonen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
riikka.hirvonen@uef.fi
Suora numero
+358294452089
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 204

Ali Moazami Goodarzi
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
ali.moazami@uef.fi
Suora numero
+358294452150
Huoneen tiedot
Etätyössä

Jin Kang
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
jingoo.kang@uef.fi
Suora numero
+358294452000
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 214

Sini Kontkanen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
sini.kontkanen@uef.fi
Suora numero
+358294452599
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Sanna Ulmanen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
sanna.ulmanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Sanna Väisänen
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
sanna.m.vaisanen@uef.fi
Suora numero
+358294452205
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 101A

Maryam Zarra-Nezhad
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
maryam.zarra-nezhad@uef.fi
Suora numero
+358294452162
Huoneen tiedot
Etätyössä

Ville Hartonen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
ville.hartonen@uef.fi
Suora numero
+358294452189
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 101B

Elisa Hyvärinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
elisa.hyvarinen@uef.fi
Suora numero
+358294452163
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 129

Juho Kahila
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
juho.kahila@uef.fi
Suora numero
0294453100
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 201A

Anna Kokko
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
anna.kokko@uef.fi
Suora numero
+358294452455
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 101

Xuan Nguyen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
xuan.nguyen@uef.fi
Suora numero
+358294452326
Huoneen tiedot
Etätyössä

Saara Nissinen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
saara.nissinen@uef.fi
Suora numero
+358294452128
Huoneen tiedot
Etätyössä

Milja Pollari
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
milja.pollari@uef.fi
Suora numero
+358294452862
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 201A

Katariina Räsänen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
katariina.rasanen@uef.fi
Suora numero
+358294452263
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 315

Jenni Sullanmaa
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
jenni.sullanmaa@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Lotta Tikkanen
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija, Opettajien strategioilla on väliä -hanke
Sähköposti
lotta.tikkanen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä


Projektitutkijat

Susanne Hallberg
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
susanne.hallberg@uef.fi
Suora numero
+358294452317
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 101G

Mareena Hyypiä
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
mareena.hyypia@uef.fi
Suora numero
+358294452279
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 319

Sanni Kahila
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
sanni.k.kahila@uef.fi
Suora numero
+358294452946
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 135

Jenni Kankaanpää
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
jenni.kankaanpaa@uef.fi
Suora numero
+358294452214
Huoneen tiedot
Joensuu, Futura 306b

Hanna Koistinen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Parasta ennen -hanke
Sähköposti
hanna.koistinen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Tiina Kuutti
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
tiina.kuutti@uef.fi
Suora numero
0294452345
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 107

Sanna Nenonen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
sanna.nenonen@uef.fi
Suora numero
+358294455652
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 319

Satu Piispa-Hakala
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
satu.piispa-hakala@uef.fi
Suora numero
+358294452389
Huoneen tiedot
Joensuu Futura 205

Sanni Pirttilä
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
sanni.pirttila@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Samuli Ranta
No image.
Nimike
Projektitutkija, Tieto, taide ja taitopedagogiikka varhaiskasvatuksessa -hanke
Sähköposti
samuli.ranta@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 124

Katja Suhonen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
katja.suhonen@uef.fi
Suora numero
+358294452267
Huoneen tiedot
Joensuu Educa 135

Susanna Toikka
No image.
Sähköposti
susanna.toikka@uef.fi
Suora numero
+358294452343
Huoneen tiedot
Etätyössä

Petteri Vanninen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
petteri.vanninen@uef.fi
Suora numero
+358294452773
Huoneen tiedot
Etätyössä

Henriikka Vartiainen
No image.
Nimike
Projektitutkija, Innokomp-hanke
Sähköposti
henriikka.vartiainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 307