Karjalan kieli ja kulttuuri

Vesa Koivisto
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
vesa.koivisto@uef.fi
Suora numero
+358294452099
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 159, (työvapaalla 31.7.2020 saakka)

Helka Riionheimo
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
helka.riionheimo@uef.fi
Suora numero
+358294452706
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 166, vastaanottoaika ti 9-10


Kirjallisuus

Erkki Sevänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
erkki.sevanen@uef.fi
Suora numero
+358294452116
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 171, vastaanotto ti 15-16

Risto Turunen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
risto.turunen@uef.fi
Suora numero
+358294452100
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 170, vastaanottoaika ti 14-16

Elina Arminen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
elina.arminen@uef.fi
Suora numero
+358294452103
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 167, vastaanottoaika ke 9-11

Sanna Jääskeläinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
sanna.jaaskelainen@uef.fi
Suora numero
+358294452173
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 169, vastaanottoaika ke 14-16


Kulttuuriantropologia

Taina Kinnunen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
taina.kinnunen@uef.fi
Suora numero
+358294452280
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 154


Kulttuurintutkimus

Helmi Järviluoma-Mäkelä
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
helmi.jarviluoma@uef.fi
Suora numero
+358294452107
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 266, vastaanottoaika ke 12-13

Salli Anttonen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
salli.anttonen@uef.fi
Suora numero
+358294455975
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 256, vastaanottoaika ke 10-11


Mediakulttuuri ja viestintä

Johanna Uotinen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
johanna.uotinen@uef.fi
Suora numero
+358294452118
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 157, vastaanottoaika ti 13-14, Työsuojeluvaltuutettu, puh.050-389 4441

Janne Huuhtanen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
janne.huuhtanen@uef.fi
Suora numero
+358294452105
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 206, vastaanottoaika sopimuksen mukaan
Wordpress

Pertti Kuittinen
No image.
Nimike
Lehtori
Sähköposti
pertti.kuittinen@uef.fi
Suora numero
+358294452109
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 206, vastaanottoaika ma 13-15
Wordpress

Kirsi Laurén
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Sähköposti
kirsi.lauren@uef.fi
Suora numero
+358294455186
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 135, vastaanottoaika ke 12-13


Etnomusikologia

Noora Vikman
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
noora.vikman@uef.fi
Suora numero
+358294452110
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 152, vastaanottoaika ke 14-15


Perinteentutkimus

Pertti Anttonen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
pertti.anttonen@uef.fi
Suora numero
+358294452168
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 156, vastaanottoaika ke 13-14

Sinikka Vakimo
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
sinikka.vakimo@uef.fi
Suora numero
+358294452119
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 150, vastaanottoaika ke klo 10-11


Sukupuolentutkimus

Jaana Vuori
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
jaana.vuori@uef.fi
Suora numero
+358294452126
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 264, vastaanottoaika ke 13-14


Suomen kieli

Annekatrin Kaivapalu
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
annekatrin.kaivapalu@uef.fi
Suora numero
+358294452656
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 159, vastaanottoaika ke 13-14

Marjatta Palander
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
marjatta.palander@uef.fi
Suora numero
+358294452113
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 168, vastaanottoaika ke 12-13

Hannele Forsberg
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
hannele.forsberg@uef.fi
Suora numero
+358294452104
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 163, vastaanottoaika ke 13-14

Marja Nenonen
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
marja.nenonen@uef.fi
Suora numero
+358294452047
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 162, vastaanottoaika ti 13-14

Irja Alho
No image.
Nimike
Lehtori
Sähköposti
irja.alho@uef.fi
Suora numero
+358294452102
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 158, vastaanottoaika ti 12-13


Taiteensosiologia

Erkki Sevänen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
erkki.sevanen@uef.fi
Suora numero
+358294452116
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 171, vastaanotto ti 15-16

Risto Turunen
No image.
Nimike
Professori
Sähköposti
risto.turunen@uef.fi
Suora numero
+358294452100
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 170, vastaanottoaika ti 14-16


Terveyden monikulttuuriset ulottuvuudet

Sinikka Vakimo
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
sinikka.vakimo@uef.fi
Suora numero
+358294452119
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 150, vastaanottoaika ke klo 10-11


Tutkijat, nuoremmat tutkijat

Markku Lehtimäki
No image.
Nimike
Tutkimusjohtaja
Sähköposti
markku.lehtimaki@uef.fi
Suora numero
+358294452051
Huoneen tiedot
Etätyössä

Pekka Kilpeläinen
No image.
Nimike
Akatemiatutkija
Sähköposti
pekka.a.kilpelainen@uef.fi
Suora numero
+358294452713
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 140

Meri Kytö
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, ACMESOCS-hanke
Sähköposti
meri.kyto@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Michael Rießler
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
michael.riessler@uef.fi
Suora numero
+358294452182
Huoneen tiedot
Etätyössä, ulkomaat

Milla Tiainen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija, SENSOTRA-hanke
Sähköposti
milla.tiainen@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä

Anna-Leena Toivanen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Sähköposti
anna-leena.toivanen@uef.fi
Suora numero
+358294452015
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 161

Juhana Venäläinen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija (Tenure Track)
Sähköposti
juhana.venalainen@uef.fi
Suora numero
+358294452252
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 153

Blaz Bajic
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
blaz.bajic@uef.fi
Huoneen tiedot
Etätyössä ulkomaat

Tuomas Järvenpää
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
tuomas.jarvenpaa@uef.fi
Suora numero
+358294452072
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 207

Maria Kok
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
maria.kok@uef.fi
Suora numero
+358294452261
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 239

Milla Uusitupa
No image.
Nimike
Tutkijatohtori
Sähköposti
milla.uusitupa@uef.fi
Suora numero
+358294452131
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 265

Inkeri Aula
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
inkeri.aula@uef.fi
Suora numero
+358294452059
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 154

Pauliina Lukinmaa
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
pauliina.lukinmaa@uef.fi
Suora numero
+358294452133
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 203

Pirkko Puoskari
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
pirkko.puoskari@uef.fi
Suora numero
+358294452054
Huoneen tiedot
Etätyössä

Eeva Pärjälä
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
eeva.parjala@uef.fi
Suora numero
+358294452064
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 226

Susanna Tavi
No image.
Nimike
Nuorempi tutkija
Sähköposti
susanna.tavi@uef.fi
Suora numero
+358294452074
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 101

Anna Logrén
No image.
Nimike
Projektipäällikkö
Sähköposti
anna.logren@uef.fi
Suora numero
+358294452025
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 233

Sonja Pöllänen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
sonja.pollanen@uef.fi
Suora numero
+358294452086
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 226

Jari Ruotsalainen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
jari.ruotsalainen@uef.fi
Suora numero
+358294452238
Huoneen tiedot
Etätyössä

Heikki Uimonen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
heikki.uimonen@uef.fi
Suora numero
+358294456442
Huoneen tiedot
Etätyössä

Henna Volotinen
No image.
Nimike
Projektitutkija
Sähköposti
henna.volotinen@uef.fi
Suora numero
+358294452233
Huoneen tiedot
Joensuu Agora 101