Johtokunta

Hoitotieteiden tutkimusseuraa johtaa 9-jäseninen johtokunta kahden jäsenen ollessa opiskelijajäseniä. Jäsenet ja varajäsenet valitaan vuosikokouksessa vuodeksi kerrallaan. Puheenjohtajan ja sihteerin yhteystiedot.

Johtokunta 2020

Varsinaiset jäsenet

Tarja Välimäki, puheenjohtaja, Itä-Suomen yliopisto (tarja.valimaki@uef.fi)
Krista Jokiniemi, sihteeri, Itä-Suomen yliopisto (krista.jokiniemi@uef.fi)
Pirjo Kaakinen, Oulun yliopisto (pirjo.kaakinen@oulu.fi)
Mira Palonen, Tampereen yliopisto (mira.palonen@tuni.fi)
Linda Nyholm, Åbo Akademi (linda.nyholm@abo.fi)
Elina Haavisto, Turun yliopisto (elina.haavisto@utu.fi)
Ari Haaranen, Itä-Suomen yliopisto (ari.haaranen@uef.fi)
TtT-opiskelija Sunna Rannikko, Turun yliopisto (seeran@utu.fi)
TtT-opiskelija Tiina Tuovila, Tampereen yliopisto (tiina.tuovila@tuni.fi)

 

Varajäsenet

Marja Härkänen, Itä-Suomen yliopisto (marja.harkanen@uef.fi)
Anne Oikarinen, Oulun yliopisto (anne.oikarinen@oulu.fi)
Eija Paavilainen, Tampereen yliopisto (eija.paavilainen@uta.fi)
Heli Virtanen, Turun yliopisto (hetuvi@utu.fi)
Laura-Maria Peltonen, Turun yliopisto (laura-maria.peltonen@utu.fi)
Jessica Henberg, Åbo Akademi (Jessic.henberg@abo.fi)
TtT-opiskelija Jonna Juntunen, Oulun yliopisto (jonna.juntunen@oulu.fi)
TtT-opiskelija Tiina Syyrilä Itä-Suomen yliopisto (tiina.syyrila@student.uef.fi)