Professorit ja yliopistotutkijat

 

Antti Haapala
No image.
Nimike
Apulaisprofessori
Nimikeen lisätietoja
Puumateriaalitiede
Sähköposti
antti.haapala@uef.fi
GSM-numero
0445202849
Suora numero
+358445202849
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 377
LinkedIn
ResearchGate
Blogger
Wordpress

Tero Heinonen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsäsuunnittelu
Sähköposti
tero.heinonen@uef.fi
GSM-numero
0405793577
Suora numero
+358505793577
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 372
ResearchGate

Teppo Hujala
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsäbiotalouden ennakointi
Sähköposti
teppo.hujala@uef.fi
GSM-numero
+358503367457
Suora numero
+358294453197
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 381
LinkedIn
ResearchGate
YouTube

Jyrki Kangas
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsäbiotalous
Sähköposti
jyrki.kangas@uef.fi
GSM-numero
+358503449888
Suora numero
+358294453085
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 386
LinkedIn
ResearchGate
Blogger

Antti Kilpeläinen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsänhoitotiede
Sähköposti
antti.kilpelainen@uef.fi
GSM-numero
+358503823263
Suora numero
+358294453015
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 281
LinkedIn
ResearchGate
Blogger
YouTube

Lauri Korhonen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsänarvioimistiede
Sähköposti
lauri.korhonen@uef.fi
GSM-numero
+358504665259
Suora numero
+358294453170
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 382
ResearchGate
Blogger
YouTube

Jari Kouki
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsäekologia
Sähköposti
jari.kouki@uef.fi
GSM-numero
+358505385373
Suora numero
+358294453483
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 267
ResearchGate
Blogger
Wordpress
YouTube

Heli Kymäläinen
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
Metsäteknologia
Sähköposti
heli.kymalainen@uef.fi
GSM-numero
+358504715756
Suora numero
+358294455756
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 370
YouTube

Petri Kärenlampi
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Puuteknologia
Sähköposti
petri.karenlampi@uef.fi
GSM-numero
+358504422752
Suora numero
+358294453489
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 220
ResearchGate
Blogger
Wordpress

Ari Laurén
No image.
Nimike
Apulaisprofessori
Nimikeen lisätietoja
Ekosysteemimallinnus
Sähköposti
ari.lauren@uef.fi
GSM-numero
+358504524685
Suora numero
+358294453329
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 286
Blogger
YouTube

Tarja Lehto
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsämaatiede
Sähköposti
tarja.lehto@uef.fi
GSM-numero
+358504422818
Suora numero
+358294453491
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 282
ResearchGate

Matti Maltamo
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsänarvioimistiede
Sähköposti
matti.maltamo@uef.fi
GSM-numero
+358504422941
Suora numero
+358294453496
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 387

Juhani Marttila
No image.
Nimike
Yliopisto-opettaja
Nimikeen lisätietoja
Puumateriaalitiede
Sähköposti
juhani.marttila@uef.fi
GSM-numero
+358505955477
Suora numero
+358294453241
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 271A

Blas Mola Yudego
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsäbiomassat ja -bioenergia
Sähköposti
blas.mola@uef.fi
GSM-numero
+358504422974
Suora numero
+358294453501
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 376
LinkedIn
ResearchGate
Blogger
Wordpress
YouTube

Petteri Packalen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsien käytön optimointi
Sähköposti
petteri.packalen@uef.fi
GSM-numero
0505224299
Suora numero
+358505224299
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 385A
LinkedIn
ResearchGate
Blogger

Timo-Pekka Pakkala
No image.
Nimike
Yliopistonlehtori
Sähköposti
timo.pakkala@uef.fi
GSM-numero
0505811468
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 151

Teijo Palander
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsäteknologia
Sähköposti
teijo.s.palander@uef.fi
GSM-numero
+358504423302
Suora numero
+358294453511
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 368
ResearchGate
Blogger

Ari Pappinen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsien terveys; metsänsuojelu
Sähköposti
ari.pappinen@uef.fi
GSM-numero
+358504382527
Suora numero
+358294453512
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 375
LinkedIn
ResearchGate
Blogger

Heli Peltola
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsänhoitotiede
Sähköposti
heli.peltola@uef.fi
GSM-numero
+358405880005
Suora numero
+358294453514
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 284
LinkedIn
ResearchGate
Blogger
Wordpress
YouTube

Timo Pukkala
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsätalouden suunnittelu
Sähköposti
timo.pukkala@uef.fi
GSM-numero
+358504423372
Suora numero
+358294453519
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 374
Blogger
Wordpress

Jouni Pykäläinen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsäekonomia
Sähköposti
jouni.pykalainen@uef.fi
GSM-numero
+358503826094
Suora numero
+358294453261
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 367
LinkedIn
ResearchGate

Jukka Tikkanen
No image.
Nimike
Tutkimusjohtaja
Nimikeen lisätietoja
Metsäpolitiikka
Sähköposti
jukka.tikkanen@uef.fi
GSM-numero
+358505942049
Suora numero
+358294453032
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 385B
ResearchGate
Wordpress

Olli-Pekka Tikkanen
No image.
Nimike
Yliopistotutkija
Nimikeen lisätietoja
Metsäpatologia ja -eläintiede
Sähköposti
olli-pekka.tikkanen@uef.fi
GSM-numero
+358469210746
Suora numero
+358294453406
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 271B
ResearchGate
Blogger
Wordpress

Timo Tokola
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsätietojärjestelmät
Sähköposti
timo.tokola@uef.fi
GSM-numero
+358504015835
Suora numero
+358294453533
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 363
LinkedIn
ResearchGate
Blogger
Wordpress

Eeva-Stiina Tuittila
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Metsämaatiede ja suoekologia
Sähköposti
eeva-stiina.tuittila@uef.fi
GSM-numero
+358504424299
Suora numero
+358294453535
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 289
LinkedIn
ResearchGate
Blogger

Ossi Turunen
No image.
Nimike
Professori
Nimikeen lisätietoja
Puumateriaalitiede
Sähköposti
ossi.turunen@uef.fi
GSM-numero
+358503425151
Suora numero
+358294453119
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 369
ResearchGate
Blogger

Mikko Vastaranta
No image.
Nimike
Apulaisprofessori
Nimikeen lisätietoja
Metsäbiotalouden digitalisaatio ja tietojohtaminen
Sähköposti
mikko.vastaranta@uef.fi
GSM-numero
+358505127051
Suora numero
+358294453196
Huoneen tiedot
Joensuu Borealis 361
ResearchGate
Blogger
YouTube