Yhteystiedot

Avoimen yliopiston asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme, myös opinto-ohjaus, toimii ajanvarauksella. Ole ystävällinen ja sovi tapaamisesta etukäteen.

Itä-Suomen yliopiston kampusten ollessa suljettuna koronavirustilanteen vuoksi pyydämme ensisijaisesti olemaan yhteydessä sähköpostitse: avoinyliopisto@uef.fi

Mahdolliset tapaamiset toteutetaan etäyhteyksin. Mikäli asiasi vaatii puhelinkeskustelua, ole yhteydessä oppiaineen koulutussihteeriin, suunnittelijaan tai opinto-ohjaajiin. Katso yhteystiedot alla.

Opinto-ohjaus

Opinto-ohjauksen sähköposti: avoinyliopisto-ohjaus@uef.fi
Sähköpostiisi vastaa joko opinto-ohjaajat tai oppiaineen suunnittelija kysymyksestäsi riippuen.

Tiina Juurela
No image.
Role
Suunnittelija
Email
juurela@uef.fi
GSM-number
+358405162572
Direct number
+358294457027
Room info
Aurora, Joensuu

Terhi Keltanen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-number
+358503291684
Direct number
+358294457116
Room info
Joensuu, Aurora 236

Timo Kemppainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
timo.kemppainen@uef.fi
GSM-number
+358504317430
Direct number
+358294457012
Room info
Kuopio Tietoteknia 2406

Humanistiset tieteet

Sari Hakkarainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-number
+358504668554
Direct number
+358294457048
Room info
Joensuu, Aurora 237

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
+358504678371
Direct number
+358294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Kauppatieteet, matkailu

Marjaana Mukkala
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marjaana.mukkala@uef.fi
GSM-number
+358503637505
Direct number
+358294457068
Room info
Joensuu, Aurora 242

Sari Riikonen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sari.riikonen@uef.fi
GSM-number
+358504668599
Direct number
+358294457057
Room info
Joensuu, Aurora 220/6

Aija Turunen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
aija.turunen@uef.fi
GSM-number
+358504678806
Direct number
+358294457051
Room info
Joensuu, Aurora 220/9

Kasvatustieteet

Sari Hakkarainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-number
+358504668554
Direct number
+358294457048
Room info
Joensuu, Aurora 237

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
+358504678371
Direct number
+358294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Kieli- ja viestintäopinnot

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-number
+358403553904
Direct number
+358294457035
Room info
Kuopio Tietoteknia 2449

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
+358403553934
Direct number
+358294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Luonnontieteet

Merja Mäkitalo
No image.
Role
Suunnittelija
Email
merja.makitalo@uef.fi
GSM-number
+358403553387
Direct number
+358294457041
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2436

Tiina Pyrstöjärvi
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.pyrstojarvi@uef.fi
GSM-number
+358403553921
Direct number
+358294457044
Room info
Kuopio Tietoteknia 2434

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
+358403553934
Direct number
+358294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Oikeustieteet / Julkisoikeus

Seija Tuominen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
seija.tuominen@uef.fi
GSM-number
+358504678433
Direct number
+358294457058
Room info
Joensuu, Aurora 234

Riitta Laasonen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
riitta.laasonen@uef.fi
GSM-number
+358504668522
Direct number
+358294457059
Room info
Joensuu, Aurora 220/4

Psykologia

Tiina Immonen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
tiina.immonen@uef.fi
GSM-number
+358504930323
Direct number
+358294457049
Room info
Joensuu, Aurora 233

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
Room info
Joensuu, Aurora 220/5

Sanna Nissinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sanna.nissinen@uef.fi
GSM-number
+358505055726
Direct number
+358294457023
Room info
Kuopio Bioteknia 2 krs

Sari Ryynänen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sari.ryynanen@uef.fi
GSM-number
+358504668611
Direct number
+358294457053
Room info
Joensuu, Aurora 220/7

Teologia

Leea Huusko
No image.
Role
Suunnittelusihteeri
Email
leearau@uef.fi
GSM-number
+358505119468
Direct number
+358294457007
Room info
Aurora

Päivi Koivuselkä-Sallinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
paivi.koivuselka-sallinen@uef.fi
Room info
Joensuu, Aurora 220/5

Terveystieteet

Leea Huusko
No image.
Role
Suunnittelusihteeri
Email
leearau@uef.fi
GSM-number
+358505119468
Direct number
+358294457007
Room info
Aurora

Kukka-Maaria Kokkonen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
kukka-maaria.kokkonen@uef.fi
GSM-number
+358504421874
Direct number
+358294457030
Room info
Kuopio Bioteknia 2 krs

Maria Mukkala
No image.
Role
suunnittelija
Email
maria.mukkala@uef.fi
GSM-number
+358504766782
Direct number
+358294457010
Room info
Kuopio Tietoteknia 2456

Marja-Liisa Niemi
No image.
Role
Suunnittelija
Email
marja-liisa.niemi@uef.fi
GSM-number
+358403552336
Direct number
+358294457045
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2435

Merja Mäkitalo
No image.
Role
Suunnittelija
Email
merja.makitalo@uef.fi
GSM-number
+358403553387
Direct number
+358294457041
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2436

Hanna Rouvinen
No image.
Role
Early Stage Researcher
Email
hanna.rouvinen@uef.fi
GSM-number
+358504341907
Direct number
+358294457014
Room info
Kuopio Canthia 3006

Riitta Sutinen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
riitta.sutinen@uef.fi
GSM-number
+358503418524
Direct number
+358294457100
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2455

Helena Karisto-Lautanen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helena.karisto-lautanen@uef.fi
GSM-number
+358403553906
Direct number
+358294457037
Room info
Kuopio Tietoteknia 2415

Pia Koponen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
pia.koponen@uef.fi
GSM-number
+358403552116
Direct number
+358294457040
Room info
Kuopio Tietoteknia 2424

Marjo Mustonen
No image.
Role
koulutussihteeri
Email
marjo.mustonen@uef.fi
GSM-number
+358505744390
Direct number
+358294457020
Room info
Kuopio Tietoteknia 2422

Sanna Nissinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sanna.nissinen@uef.fi
GSM-number
+358505055726
Direct number
+358294457023
Room info
Kuopio Bioteknia 2 krs

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
+358403553934
Direct number
+358294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Tuula Tanskanen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
tuula.tanskanen@uef.fi
GSM-number
+358403553950
Direct number
+358294457047
Room info
Kuopio Tietoteknia 2423

Yhteiskuntatieteet

Sari Hakkarainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
sari.hakkarainen@uef.fi
GSM-number
+358504668554
Direct number
+358294457048
Room info
Joensuu, Aurora 237

Kukka-Maaria Kokkonen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
kukka-maaria.kokkonen@uef.fi
GSM-number
+358504421874
Direct number
+358294457030
Room info
Kuopio Bioteknia 2 krs

Sisko Piippo
No image.
Role
yliopisto-opettaja
Email
sisko.piippo@uef.fi
GSM-number
+358503536034
Direct number
+358294455304
Room info
Kuopio Snellmania h.3090

Päivi Puustjärvi-Soininen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
paivi.puustjarvisoininen@uef.fi
GSM-number
+358403553904
Direct number
+358294457035
Room info
Kuopio Tietoteknia 2449

Pia Koponen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
pia.koponen@uef.fi
GSM-number
+358403552116
Direct number
+358294457040
Room info
Kuopio Tietoteknia 2424

Sanna Nissinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
sanna.nissinen@uef.fi
GSM-number
+358505055726
Direct number
+358294457023
Room info
Kuopio Bioteknia 2 krs

Helka Pukarinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
helka.pukarinen@uef.fi
GSM-number
+358403553934
Direct number
+358294457042
Room info
Kuopio Tietoteknia 2426

Eija Viiliäinen
No image.
Role
Koulutussihteeri
Email
eija.viiliainen@uef.fi
GSM-number
+358504678371
Direct number
+358294457054
Room info
Joensuu, Aurora 220/8

Hallinto

Leena Leskinen
No image.
Role
Koulutusjohtaja
Email
leena.leskinen@uef.fi
GSM-number
+358400970784
Direct number
+358294457003
Room info
Kuopio Tietoteknia 2413

Taina Alava-Pajarinen
No image.
Role
Financial Secretary
Email
taina.alava@uef.fi
GSM-number
+358505708423
Direct number
+358294457067
Room info
Joensuu Metla 1104

Tiina Juurela
No image.
Role
Suunnittelija
Email
juurela@uef.fi
GSM-number
+358405162572
Direct number
+358294457027
Room info
Aurora, Joensuu

Terhi Keltanen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
terhi.keltanen@uef.fi
GSM-number
+358503291684
Direct number
+358294457116
Room info
Joensuu, Aurora 236

Ulla Kekäläinen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
ulla.kekalainen@uef.fi
GSM-number
+358403553936
Direct number
+358294457039
Room info
Kuopio Tietoteknia 2415

Timo Kemppainen
No image.
Role
Suunnittelija
Email
timo.kemppainen@uef.fi
GSM-number
+358504317430
Direct number
+358294457012
Room info
Kuopio Tietoteknia 2406

Eeva Kykkänen
No image.
Role
Markkinointisihteeri
Email
eeva.kykkanen@uef.fi
GSM-number
+358504342921
Direct number
+358294457117
Room info
Joensuu, Aurora I 230

Raija Pappila
No image.
Role
Suunnittelija
Email
raija.pappila@uef.fi
GSM-number
+358403553995
Direct number
+358294457026
Room info
Kuopio, Tietoteknia 2410/b

Leila Saramäki
No image.
Role
Suunnittelija, opinto-ohjaaja
Email
leila.saramaki@uef.fi
Room info
Kuopio Tietoteknia 2412

Elsi Similä
No image.
Role
Suunnittelija
Email
elsi.simila@uef.fi
GSM-number
+358504133252
Direct number
+358294457015
Room info
Kuopio Tietoteknia 2406